30 polskich płyt z 2016 roku

30 polskich płyt z 2016 roku

Przedwczoraj wystartowaliśmy z podsumowaniami roku na bihajpie, od dalekiej Mongolii po naszych najbliższych sąsiadów. Dziś przyszedł czas na Polskę.

W gronie 21 dziennikarzy i blogerów wybraliśmy 30 płyt z ubiegłego roku. Zwycięzcy mocno zdystansowali całą resztę, bo głosowało na nich aż 12 osób.

A poniżej lista wszystkich płyt zgłoszonych we wstępnej fazie naszego przedsięwzięcia – do drugiej rundy przeszły płyty, które nominowały przynajmniej dwie osoby.

*

Abel – Hannibal
Arkona – Lunaris
ARRM – ARRM
Andrzej Kwieciński / Royal String Quartet – Umbrae
Andrzej Nowak – Cocktail Paint
Anna Kwiatkowska / Joanna Opalińska – EIDOS
Anna Zaradny – Go Go Theurgy
Another One – ZIIIIIING!
Artykuły rolne – Dobrze to już było
Baasch – Re_corr
Banda Nella Nebbia
Barbara Kinga Majewska – Winterreise
Bartek Kujawski – A kto jest słaby niech jada jarzyny
Bartek Kujawski – Daily Bread
Bartosz Kruczyński – Baltic Beat
Beneficjenci Splendoru – Sellfie
Better Person – It’s Only You
Bisz/Radex – Wilczy humor
Blackberry Hill – House of Bones EP
Błażej Malinowski – Mort
Bogusz Rupniewski – Zweiheitsmusik
Brodka – Clashes
CNC – Weird Years
Coldair – The Provider
Computer Says No – Enfant Terrible
Comoc – Muzyka
Cukierki – Euforia
Daniel Spaleniak – Back Home
Das Komplex – All for Love
DJ Sajko – Cutman
Duit – Now I’m Here
Duży Jack – Uczucia
Earth Trax / Newborn Jr. – Sax & Flute
ehh hahah – kaseta
Eldo – PSI
Entropia – Ufonaut
Eskaubei & Tomek Nowak Quartet – Tego chciałem
Fisz Emade Tworzywo – Drony
Furia – Księżyc milczy luty
George Dorn Screams – Spacja Kosmiczna
Ghédalia Tazartès, Paweł Romańczuk & Andrzej Załęski – Carp’s Head
Hańba – Hańba!
Heart & Soul – Missing Link
HEY – Błysk
Hubert Zemler – Pupation of dissonance
Innercity Ensemble – III
Jacek Sienkiewicz – Hideland
Jacek Staniszewski – Zawstydzający dar
Jachna/Mazurkiewicz/Buhl – Dźwięki ukryte
Jesień – Jeleń
Joanna Szumacher i Paweł Cieślak – Kopyta zła
Julia Marcell – Proxy
Kaliber 44 – Ułamek tarcia
KęKę – Trzecie Rzeczy
Kordian Trudny – Dobry pedofil
Kristen – LAS
Kroki – Stairs
Król – Przez Sen
Kuba Kapsa Ensemble – Vantdraught IV
Kubaterra – If You Don’t Mind It Doesn’t Matter
Krzysztof Zalewski – Złoto
LAM – LAM
Lautbild – Pulsus frequens
Lelek – Zmierzch bogów
Liście – Liście
Lonker See – Split Image
Lotto – Elite Feline
LTV – WWA16
LXMP – Żony w Pracy
Łąki Łan – Syntonia
Łona i Webber – Nawiasem mówiąc
Maaaa – Abhorrence And Dismay
Maciej Maciągowski – goddnadog
Maria Peszek – Karabin
Maria Pomianowska Ensemble – Stwórco łaskawy
Martyna Poznańska – Speculative resonances
Mateusz Franczak – Long story short
Meeting by Chance – Inside Out
Michał Wolski – La Mer
Miejscovi – Tak się nie gra
Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego – Wołyń
Mirt – Random Soundtrack
Modular string trio – Part Of The Process
Mooryc – Wiped Out
Morte Plays – Anomalia
Mosaik – Wolno!
MOST – The Beginning
Mutant Goat – Yonder
Naphta – 7th Expedition
Niebiescy i Kutman – Skrzydło motyle
Niechęć – Niechęć
Niemoc – Paramaribo
Normal Bias – Normal Bias
Obscure Sphinx – Epitaphs
O.S.T.R. – Życie po Śmierci
Ola Blińska – Libelid
Oleś Brothers & Jorgos Skolias – Maggid
Olgierd Dokalski – Mirza Tarak
Organek – Czarna Madonna
Osty – Biblical times
Otsochodzi – Slam
Palcolor – Muranów Workshop
Pasts – Inner Hiss
Pękala/Kordylasińska/Pękala – Utwory na perkusję i urządzenia elektroakustyczne
Pictorial Candi – Forever Till You Die
Pimpono Ensemble – Hope Love Peace Faith
Pink Freud – Plays Autechre
Pio Szorstkien – Signum
Piotr Zioła – Revolving Door
PRO8L3M – PRO8L3M
Rafał Flejter – Siunjata
Rafał Gorzycki Trio – Playing
Ragehammer – The Hammer Doctrine
Rara – Wiatr
Rasmentalizm – 1985
Rebeka – Davos
Remek Hanaj – Nagrania terenowe snów
Resina – Resina
Rhythm Baboon – The Lizard King
Robert Piotrowicz – Walser
Romantic Fellas – How To Be Romantic
Rosalie – Enuff
Różni wykonawcy – GZW CZL KZK
RSS B0YS – Body Flow
Ryby – Kenia
Sarius x Soulpete – Zero Starań
Sebastian Buczek – Stara przyroda – oddech ludzi
Shy Albatross – Woman Blue
So Slow – Nomads
Sonar – Pętle
Soniamiki – Federico
Sorry Boys – Roma
SOWA (Michał Szturomski) – Sowy Polski. Podział gatunkowy…
Szkatulski & Kosmalski – Mind Parasites
Taco Hemingway – Hotel Marmur
Ten Typ Mes – AŁA.
The Bartenders – Poles are movin
The KDMS – New Old Normal
The Returners – Nowa stara szkoła
Tides From Nebula – Safehaven
Tomasz Mreńca – Land
Tomasz Sroczyński Trio – Primal
Tropy – Eight Pieces
Tsar – Medusa
Ucieczka z Kolonii – Ucieczka z Kolonii
Twardowski is a Synth Freak – When We Were Astronauts
Wacław Zimpel – Lines
Warszawskie Combo Taneczne – Dancing, salon, ulica
We Draw A – Ghosts
We Will Fail – Hand That Heals / Hand That Bites
Wędrujący Wiatr – O turniach, jeziorach i nocnych szlakach
WIDT – WIDT
X-Navi:et – Technosis
Zakrocki/Olak/Wielecki – Spontaneous Chamber Music vol. 1
Zamilska – Undone
ZXSinclair – 001-999
Złota Jesień – czyściec EP
Żywizna – Zaświeć niesiącku and other Kurpian songs




2 komentarze

  1. essel napisał(a):

    2x nominowany pod różnymi nazwami, a jednak poprawnej nikt nie podał (PRO8L3M-PRO8L3M)

  2. Mariusz Herma napisał(a):

    Dzięki, poprawione. Przy czym od razu przepraszam za inne literówki, na pewno ich więcej, trudno upilnować tylu tytułów.

Dodaj komentarz