Jaka do melodia

d u knw?
.

Nie przepadam specjalnie za instytucją kowerów i staram się nie poświęcać temu zjawisku zbyt wiele uwagi, ale wpadły mi właśnie w ręce dwie ciekawe rzeczy: jest muzycznie, druga społecznie.

Robert Glasper przerabiał „Everything in it Right Place” na jazz już trzy lata temu na płycie „In My Elemen” (a przed nim był jeszcze m.in. Brad Mehldau). Tyle że wtedy siedział za fortepianiem, a teraz gra Radiogłowych na pianinie elektrycznym, a więc ukłon w kierunku oryginału.

„Stillness is the Move” Dirty Projectors przerobiła z kolei (hobbystycznie) Solange Knowles. Rzecz nie bez wiedzy autorki wyciekła do sieci i chociaż jej była wytwórnia dwoi się i troi (rozchodzi o jakiegoś sampla), Google nigdy nie zawodzi. Przy odsłuchu warto przeczytać w Village Voice rozprawkę nt. rasizmu gatunkowego i przekraczania szufladek, która właśnie wokół tego kowera krąży.

Edit: Trafiłem na jeszcze jedno zabawne wykonanie „Everything…”. Jeśli nie trawicie wokal-bandów, omijać z daleka. W przeciwnym razie ustawcie HD.

Fine.
3 komentarze

  1. Mariusz Herma pisze:

    Ha, smaczne. A z kolei przy Hot Chip będąc, jestem fanem ich spotkania z Peterem Gabrielem w hołdzie (w żarcie z) Vampire Weekend: http://www.youtube.com/watch?v=-uhi2_oBdXM

  2. macio pisze:

    kawioru nigdy dość;]

Dodaj komentarz