Babadag

Odkryłem wczoraj na Re:Wizjach dwie rzeczy: że moja znajoma sprzed lat śpiewa w formacji Babadag i że formacja ta jest moim nowym Ulubionym Młodym Polskim Zespołem, przynajmniej w kategorii live. Nie będę linkował nagrań, skądinąd nielicznych, bo niczego nie oddają.

Musiałoby ich być zresztą z osiem, żeby ogarnąć balladowe banjo, DCD-meets-KzwW, niedokończony post-rock (brawa za to zdjęcie napięcia zamiast oczekiwanego wybuchu), słodkie plumkania, pętle a capella, gitarową Julię Marcell, wokalizowany ambient, a nade wszystko jazzowe myślenie zgodne z zasadą: nowy kawałek = nowy kosmos.

Aha: Olu, zbyt dobrego masz perkusistę, żeby tak siedział.

Fine.
8 komentarzy

 1. 20_miles_to_highland pisze:

  „jazzowe myślenie zgodne z zasadą: nowy kawałek = nowy kosmos” – Kwintesencja!
  Jakby psor od muzyki tak dzieciom w szkole wykładał, to by te dzieci później nie podchodziły jak pies do jeża i jazz by się im nie kończył na Stingu i Kennym G.
  Można cytować?

 2. k pisze:

  no lepsze niż tres b ;-)

 3. olabi pisze:

  Przekażę Hubertowi ;] A sobie wezmę do serca.

  Mariusz, a wiesz że to co widziałeś wczoraj to jest w dużym stopniu Twoja zasługa? Połowa moich CDRów od Ciebie pochodzi, a więc duża część mojej muzycznej edukacji. :)) Tym bardziej strasznie mi miło że TOBIE się podobało!

  I gratuluję, bo konsekwentnie pracujesz na miano jednego z najbardziej rzetelnych, kulturalnych i obytych muzycznie polskich recenzentów!!!

 4. Mariusz Herma pisze:

  Tośmy sobie pokomplementowali, a teraz zabierajcie się za nagrywanie płyty, żebym miał co wypalać na tych CD-Rach.

 5. k pisze:

  nie poganiaj, nie poganiaj

 6. Koncert rzeczywiście znakomity.

 7. airborell pisze:

  Wszedłem sobie na majspejsa, odpaliłem pierwszy z brzegu utwór („Clay”) i szczęka mi opadła.

 8. […] zeszłoroczną rekomendacją Mariusza Hermy (tutaj) w końcu dotarłem na Babadag. Potwierdzam stwierdzone już fakty – znakomity perkusista, […]

Dodaj komentarz