Darkstar – North

Darkstar – North (Hyperdub)

Dubstepowa aureola jeszcze im służy, więc nie protestują, ale Darkstar z londyńską kulturą basową łączy już tylko wytwórnia Hyperdub. Po sukcesie zeszłorocznego singla „Aidy’s Girl Is a Computer” James Young i Aiden Whalley skasowali z dysku wszystkie – dubstepowe właśnie – szkice i poszli gdzie indziej szukać pomysłu na długogrający debiut.

Ostatecznie stanęło na tym, że podstawili mikrofon pod powściągnięte wargi Jamesa Buttery’ego, a sami przerzucili się z produkcji na syntezatorowy songwriting. Znakomitym coverem „You Remind Me of Gold” przyznają się do dorastania przy Human League, a patyna pokrywająca każdą nutę „North” sprzyja skojarzeniom z 4AD. Z kolei inżynieria wokalna – Buttery każdą ze swoich partii wyśpiewał podobno po sto razy – wznosi Darkstar o jeden poziom miękkości ponad Junior Boys.

W tej studni neoromantycznej melancholii odświeżona wersja „Aidy’s Girl Is a Computer”, wciśnięta tu jakby na siłę, przypomina intruza z klubowo-singlowej rzeczywistości, która dla Darkstar okazała się nazbyt ciasną. Co stracił dubstep, to zyskał pop.

(źródło: „Machina”)

Fine.
Dodaj komentarz