Pogrubianie

.
W powyższej zapowiedzi Lauryn Hill wymienia się i wytłuszcza dokładnie tyle samo razy, co tę porównywaną, równie dobrą i podobnie wplatającą ciepłe soulowe wokalizy. A dalej występują jeszcze Black Thought i Ms. Dynamite (bo dali się namówić), Adele, Cee Lo Green i Amy Winehouse (bo ich producenci dali się namówić), no i znowu Erykah Badu i Lauryn Hill – w towarzystwie Ayo i Skye z Morcheeby (których fanów styl Nneki z pewnością zachwyci).

Może by tak przemianować festiwal na Gdańsk Pogrubia Muzę? W każdym razie tekst rozszedł się już po sieci w liczbie 1590 egzemplarzy (stan na 14:40).

Co zbiegło się z wiadomością, że „Clive Deamer, perkusista grupy Radiohead, na kilka dni przed światową trasą koncertową zespołu zagra projekt Portishead Jazz realizowany w Warszawie przez Erę Jazzu”. Zauważmy, że Deamer współnagrywał debiut Portishead i grał ten materiał na scenach wszelakich. Gdy Radiohead postanowili wypożyczyć go w tym roku, pisano, że dołącza do nich „perkusista Portishead”. Ale może to wszystko przez zbieżność -headów.

.

Fine.
4 komentarze

 1. warna pisze:

  Pierwszy rzut oka: „Lauryn Hill i Erykah Badu wystąpi w Gdańsku już 10 sierpnia”. Drugi: „Oh…”.

 2. Pablo Renato pisze:

  Zauważ, że Jazz Forum poszło najdalej, podpisując zdjęcie łysego pana nazwiskiem innego łysego pana:

  http://www.jazzforum.com.pl/news.php?action=show&id=2317

  Wrzuciłem im to na Fejsa, ale gdzie tam, oni wiedzą lepiej…

 3. Mariusz Herma pisze:

  Jeszcze trochę takiej inżynierii i Deamer faktycznie będzie perkusistą Radiohead, Selway – Portishead, i w efekcie będzie można ogłosić parę kolejnych mega-newsów.

 4. PopUp pisze:

  Nie ma zmiłuj się: „To kolejny „polski” projekt muzyków Radiohead: gitarszytsa Jonny Greenwood wystapi wraz z orkiestrą Krzysztofa Pendereckiego na Openerze; perkusista Clive Deamer zagra wraz z muzykami Portishead w projekcie Ery Jazzu.” (pisownia oryginalna EJ)

Dodaj komentarz