Koncerty 2014

Koncerty 2014

styczeń

3 stycznia – Jeru the Damaja, Scena Gugalander, Katowice
7 stycznia – Bumblefoot, Lizard King, Kraków
9 stycznia – VNV Nation, Progresja, Warszawa
9, 10, 11, 12 stycz. – Molly Nilsson, Firlerj, Wrocław / Re, Kraków / OiW, Łódź / Studio, Warszawa
10 stycznia –  Zion Train, Nowy Andergrant, Olsztyn
10 stycznia – Remi Kabaka, Sfkinks700, Sopot
11 stycznia – Agnes Obel, Feral & Stray, Palladium, Warszawa
14 stycznia – Marc Ducret Solo, Pardon To Tu, Warszawa
17 stycznia – Electro-Acoustic Beat Session & Coultrain, Kulturalna, Warszawa
19 stycznia – Thy Art Is Murder, Pod Minogą, Poznań
21, 22, 23, 24 stycznia – Samara Lubelski, A. Maćkowiak, Kraków / Warszawa / Poznań / Wrocław
22 stycznia – Step Brothers, 1500m2, Warszawa
23 stycznia – Alcest, Hexvessel, The Fauns, Hydrozagadka, Warszawa
24 stycznia – Black Sun Empire, Sfinks 700, Sopot
25 stycznia – Recondite, Prozak 2.0, Kraków
26 stycznia – Sandra Nkake, Filharmonia na Ołowiance, Gdańsk
26, 27 stycznia – Mats Gustafsson & Paal Nilssen-Love, Pardon To Tu, W-wa / Alchemia, Kraków
28 stycznia – CaspianDefeater, Hydrozagadka, Warszawa
28, 29, 30, 31 stycznia – Clannad, DMiT, Zabrze / MTP, Poznań / Stodoła, Warszawa x2
29, 30, 31 stycznia, 1, 2 lutego – Nico’ZZ, Piła / Gdynia / Szczecin / Margonin / Poznań
30 stycznia – Royal Republic, The Nosebreakers, Hybrydy, Warszawa

luty

1 lutego – Perkele, Kwadrat, Kraków
1 lutego – Canti Illuminati, Firlej, Wrocław (Kucharczyk, Micromelancolie, Lutto Lento)
1 lutego – Angelo Romano, Dog Whistle, Chmury, Warszawa
1, 4 lutego – Glasvegas, Proxima, Warszawa / Alibi, Wrocław
2 lutego – Moderat, Basen, Warszawa
3 lutego – Everytime I Die, The Story So Far, Pod Minogą, Poznań
5 lutego – Ulver, B90, Gdańsk
5 lutego – R5, Proxima, Warszawa
6 lutego – Ellie Goulding, Chlöe Howl, Torwar, Warszawa
6, 7 lutego – Balthazar, Meskalina, Poznań / Hydrozagadka, Warszawa
7 lutego – Crissy Criss, Lordi’s, Łódź
8 lutego – Eric Gales, Free Blues Club, Szczecin
11 lutego – Blackfield, Studio, Kraków
11 lutego – Happy Jawbone Family Band, Re, Kraków
11, 12 lutego – Civil War, Katana, Proxima, Warszawa / Mega Club, Katowice
12 lutego – Anthony Strong, Synagoga pod Białym Bocianem, Wrocław (Ethno Jazz)
12, 13 lutego – Primal Fear, Progresja, Warszawa / Mega Club, Katowice
13, 15 lutego – Deep Purple, Arena, Poznań / Spodek, Katowice
14 lutego – Sepultura, Mega Club, Katowice
14 lutego – Jimmy Edgar, Prozak 2.0, Kraków
15 lutego – Function, Prozak 2.0, Kraków
15 lutego – Dope D.O.D., Eter, Wrocław
18, 19 lutego – John Mayall, Stodoła, Warszawa / Dom Muzyki i Tańca, Zabrze
18-23 lutego – 16. Bielska Zadymka Jazzowa (Dianne Reeves, Lizz Wright, Billy Cobham)
19 lutego – BirdPen, Skwer, Warszawa
19 lutego – Bullet For My Valentine, Stodoła, Warszawa
19 lutego – M.O.D., Progresja, Warszawa (Old Hard Core Style)
19, 20, 21, 22 lutego – Immolation, Bielsko-Biała / Warszawa / Gdynia / Szczecin
20 lutego – Garou, Sala Kongresowa, Warszawa
20 lutego – Enforcer, Kwadrat, Kraków
20 lutego – Il Complesso Barocco, Alan Curtis, Kraków (Opera Rara)
20 lutego – Gary Numan, Palladiu, Warszawa
21-22 lutego – CoCArt Music, Toruń (Francisco Lopez, Mia Zabelka, Bernd Klug)
21, 22 stycznia – Saroos, Pod Pałacykiem, Wrocław / Powiększenie, Warszawa
22 lutego – Kitaro, Sala Kongresowa, Warszawa
22 lutego – Ray Wilson, Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego, Lublin
23 lutego – Backstreet Boys, Torwar, Warszawa
24 lutego – Steel Panther, Proxima, Warszawa
24 lutego – Hundredth, Being As An Ocean, Hydrozagadka, Warszawa
25 lutego – Scott Kelly and the Road Home, Lizard King, Kraków
25, 26 lutego – Nicolas Jaar, Basen, Warszawa / Nowa Gazownia, Poznań
26, 27 lutego – Young Fathers, Hipnoza, Katowice / Kulturalna, Warszawa
27, 28 lutego, 1 marca – Culdcut, Sfinks 700, Sopot / Eter, Wrocław / 1500m2, Warszawa
28 lutego – Miss Kittin, SQ, Poznań

marzec

1 marca – Savages, Nowy Teatr, Warszawa
1 marca – Coldcut, Fabryka, Kraków
1 marca – Sid le Rock, Hipnoza, Katowice
1 marca – Burn in Snow,  Bielsko-Biała (Method Man & Redman, A$AP Ferg)
1 marca – Miss Kittin, 1500m2, Warszawa
1, 2 marca – Simple Minds, MTP, Poznań / Stodoła, Warszawa
2 marca – Frank Turner and the Sleeping Souls, Proxima, Warszawa
2-9 marca – Low Roar, Wrocław, Sopot, Łodź, Kraków, W-wa, Rzeszów, Katowice, Wrocław
3 marca – Tom Odell, Palladium, Warszawa
4, 5 marca – James Arthur, Palladium, Warszawa
5 marca – Ken Vandermark Solo, Pardon To Tu, Warszawa
5, 6, 7, 8 marca – Skunk Anansie (akustycznie), Warszawa / Zabrze / Łódź / Poznań
7, 8 marca – Chimaira, Hydrozagadka, Warszawa / Pod Minogą, Poznań
7-9 marca – Eklektik Session, Impart, Wrocław (Arve Henriksen, Erik Honore, Roli Mosimann)
8 marca – Scott Kelly and the Road Home, Chmury, Warszawa
8 marca – Juno Reactor, Eter, Wrocław
8 marca – Antwon, Klub 55, Warszawa
8 marca – Akufen, Smoota, Powiększenie, Warszawa
8, 9 marca – Within Temptation, Sala Ziemi MTP, Poznań / Torwar, Warszawa
8, 9 marca – Turisas, TBA, Kraków / Proxima, Warszawa
8, 9, 10 marca – Anna Calvi, Studio, Kraków / Basen, Warszawa / CK Zamek, Poznań
9 marca – Ray Wilson, Hala Opery na Zamku, Szczecin
9 marca – Niflheim, Alibi, Wrocław (Borknagar, Manegarm, Ereb Altor, Shade Empire)
10 marca – Dave Rempis/Tim Daisy Duo, Pardon To Tu, Warszawa
12 marca – Disclosure, Palladium, Warszawa
12 marca – Five Finger Death Punch, Stodoła, Warszawa
14-23 marca – Moreland & Arbuckle, Kraków, Puławy, Elbląg, Gdynia, Grodków, Dobromierz
15 marca – TOY, Hydrozagadka, Warszawa
15 marca – Exhumed, Toxic Holocaust, Firlej, Wrocław
16 marca – Kosheen, Kwadrat, Kraków
15, 16 marca – The Aristocrats, Progresja, Warszawa / Lizard King, Kraków
18 marca – The King’s Singers, Filharmonia Narodowa, Warszawa
18, 19 marca – Michael Gira, Pardon To Tu, Warszawa
19 marca – Apocalyptica, Sala Kongresowa, Warszawa
19, 20 marca – The Crimson ProjeKCt, Palladium, Warszawa / Studio, Kraków
19, 20 marca – Gorgoroth, Progresja, Warszawa / Mega Club, Katowice
19, 20, 21, 22 marca – Bonobo Live Band, Wrocław / Warszawa / Gdańsk / Kraków
20 marca – 2 kwietnia – Room 94, 12 miast
22 marca – Night of the Proms, Atlas Arena, Łódź (Amy Macdonald, OMD, John Miles, Le Div4S)
23 marca – Miyavi, Studio, Kraków
23, 24 marca – Rufus Wainwright, Capitol, Wrocław (PPA) / Palladium, Warszawa
25, 26, 27, 28, 29, 30 marca- Blaze Bayley, Warszawa, Poznań, Wrocław, Lublin, Kraków, Jasło
26, 27, 28 marca – Ásgeir, Basen, Warszawa / Spot, Poznań / Rialto, Katowice,
26, 27, 28 marca – The Exploited, Ucho, Gdańsk / Alibi, Wrocław / Kwadrat, Kraków
27 marca – Nina Hagen, Impart, Wrocław (PPA)
28 marca – Ray Wilson, Sala Koncertowa Zarządu Portu Morskiego, Gdynia
28, 29, 31 marca – Rodriguez, Sala Kongresowa, Warszawa
28, 29 marca – Architects, Proxima, Warszawa / Kwadrat, Kraków
28, 30 marca – Beth Hart, MDK Batory, Chorzów / Proxima, Warszawa

29 marca – Rea Garvey, Hybrydy, Warszawa
29, 31 marca – Moderat, Szyb Wilson, Katowice / CK Zamek, Poznań
30 marca – Uncle Acid & the Deadbeats!, The Oath, Hydrozagadka, Warszawa
30 marca – Charles Gayle Trio, Pardon To Tu, Warszawa
30 marca – Chris Norman, Sala Kongresowa, Warszawa
31 marca – Red Fang, Basen, Warszawa

kwiecień

1 kwietnia – Cashmere Cat, Klub 55, Warszawa
1 kwietnia – Ghostwriter, Chmury, Warszawa
4 kwietnia – Electronic Beats, Warszawa (John Talabot, José González, Hudson Mohawke)
4-13 kwietnia – Jazz nad Odrą, Wrocław (Ambrose Akinmusire, Terence Blanchard, SBB)
4, 5 kwietnia – Gazpacho, Progresja, Warszawa / Sala Koncertowa Polskiego Radia, Wrocław
6-19 kwietnia – 18. Wielkanocny Festiwal im. Ludwiga van Beethovena, Warszawa
7, 8 kwietnia – Blood Red Shoes, Pod Minogą, Poznań / Hydrozagadka, Warszawa
7-11 kwietnia – Doładowanie, pięć miast (Paul Di’Anno, Scream Maker)
8, 9 kwietnia – Anneke van Giersbergen, Kwadrat, Kraków / Firlej, Wrocław
8, 9, 10, 11, 12 kwietnia – Rykarda Parasol, Warszaw / Lublin / Poznań / Wrocław
9, 11 kwietnia – Ekin Fil, CSW, Warszawa / Firlej, Wrocław
10 kwietnia – Bruno Pelletier, Sala Kongresowa, Warszawa
10, 11, 13 kwietnia – Tellavision, Normal Echo, Wrocław / Poznań / Kraków
11 kwietnia – Skream, 1500m2, Warszawa
11-12 kwietnia – Cracow Reggae Festival, Kraków (Jamal, Mellow Mood, Bob One)
12 kwietnia – Foreign Beggars, Fabryka, Kraków
12, 13 kwietnia – Laibach, CK Zamek, Poznań / B90, Gdańsk
15, 16, 17, 18, 21 kwietnia – God Is An Astronaut, Warszawa / Poznań / Wrocław / Kraków / Gdańsk
15-21 kwietnia – Misteria Paschalia, Kraków (Jordi Savall, Le Poème Harmonique)
16 kwietnia – Scorpion Child , TBA, Warszawa
14, 15, 16 kwietnia – RED Trio + Lebik + Damasiewicz, Wrocław / Kraków / Warszawa
17, 18, 19 kwietnia – Dub Pistols, Alibi, Wrocław / Proxima, Warszawa / Sfinks700, Sopot
22 kwietnia – Cut Copy, Basen, Warszawa
23 kwietnia – The Casualties, Lizard King, Kraków
23, 24 kwietnia – Arkona, Alibi, Wrocław / Mega Club, Katowice
24 kwietnia – Amenra, Treha Sektori, Oathbreaker, Hessian, Proxima, Warszawa
24-26 kwietnia – Spring Break, Poznań (Artur Rojek, Rasmentalism, The Dumplings)
24, 25, 26, 27 kwietnia – RPWL, Piekary Śląskie / Warszawa / Suchy Las / Bydgoszcz
24-27 kwietnia – Siesta Festival, Gdańsk (Mayra Andrade, Angelique Kidjo, Fatoumata Diawara)
25 kwietnia – Kenny G, Sala Kongresowa, Warszawa
25, 26 kwietnia – Dirtyphonics, Basen, Warszawa / Alibi, Wrocław
25, 26 kwietnia – Amon Amarth, B90, Gdańsk / Eskulap, Poznań
25, 26 kwietnia – Black Sun Empire, Forty Kleparz, Kraków / Alibi, Wrocław
26 kwietnia – 2 maja – JazzArt Festival, Katowice (Kronos Quartet, Anouar Brahem, Uri Cane)
26-27 kwietnia – Tattoo Konwent, Wrocław (Trapped Under Ice, Casualties, The Hellfreaks)
28 kwietnia – Mighty Oaks, Skwer, Warszawa
28-29 kwietnia – 10 lat PopUp, Pardon To Tu, Warszawa (Peter Evans, Sir Richard Bishop)
29, 30 kwietnia – Cult of Luna, Proxima, Warszawa / Fabryka, Kraków

maj

1 maja – Thanks Jimi Festival, Wyspa Słodowa, Wrocław (Steve Vai, The Animals, Uriah Heep)
1 maja – Before Asymmetry, Firlej, Wrocław (Nadja, When Icarus Falls, Gazers, The Prestige)
2 maja – Canti Illuminati, Firlej, Wrocław (Ketev, Robert Curgenven, Adam Webster)
4 maja – Yanni, Sala Kongresowa, Warszawa
4 maja – Sleepmakeswaves, Hydrozagadka, Warszawa
4, 5 maja – The Thing + goście, Pardon To Tu, Warszawa
5 maja – Steve Hackett, DMiT, Zabrze
5 maja – Reckless Love, Proxima, Warszawa
5, 6 maja – Madeleine Peyroux, Palladium, Warszawa / Teatr Rozrywki, Chorzów
6 maja – Dikeman/Parker/Drake, Pardon To Tu, Warszawa
7 maja – Eamon McGrath, Łubu Dubu, Wrocław
7 maja – Switchback, Pardon To Tu, Warszawa
8-9 maja – F. Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy, Warszawa (Ketil Bjornstad, Tore Brunborg)
8, 9, 10, 11 maja – Geeta, Gdańsk / Łódź / Kwidzyń / Warszawa
9 maja – Trust, Basen, Warszawa  (FFF Club Night)
9, 10 maja – Marty Friedman & Gus G, Lizard King, Kraków / Progresja, Warszawa
12 maja – Peter Gabriel (gra „So”), Atlas Arena, Łódź
13, 14, 15 maja – Dillon, Rialto, Katowice / Basen, Warszawa / Eskulap, Poznań
14-18 maja – Kody, Lublin (Thurston Moore, Kronos Quartet)
16 maja – Dope D.O.D., Eskulap, Poznań
16-17 maja – Czyżynalia, Kraków (Sisters Of Mercy, Epica)
17 maja – Manowar, Spodek, Katowice
17 maja – Lawson, Proxima, Warszawa
18 maja – Livin’ Blues Xperience, Sztygarka, Chorzów
19 maja – Thurston Moore & Adam Gołębiewski, CSW, Warszawa
19, 20 maja – Jaromir Nohavica, Stodoła x2, Warszawa
20 maja – P.L.F., Dead Instrument, Kawiarnia Naukowa, Kraków
22 maja – Goran Bregović, Sala Kongresowa, Warszawa
22 maja – Mary Halvorson – Thumbscrew, Studio im. W. Lutosławskiego, Warszawa
22-25 maja – Green Zoo Fest, Kraków (Circuit Des Yeux, Gelbart, Mikrokolektyw)
24, 25 maja – Airbag, Progresja, Warszawa / Studio, Kraków
24-30 maja – Festiwal Łańcut (Jose Carreras, Leonora Armellini, Jadwiga Rappe)
26 maja – Turnover, Major League, Nai Harvest, Poznań, Pod Minogą
26 maja – Sky Ferreira, Basen, Warszawa
27 maja – Ghédalia Tazartès, Alchemia, Kraków
29 maja – Capella Cracoviensis, Jan Tomasz Adamus, Kraków (Opera Rara)
29 maja – Mayhem, Proxima, Warszawa
29, 30, 31 maja, 1 czerwca – Pat Metheny, Bielsko-Biała / Poznań / Warszawa / Szczecin
30 maja – Matt Karmil, Barka, Warszawa
30-31 maja – Ursynalia, Warszawa (Jelonek, Mastodon)

czerwiec

1 czerwca – Wo Fat, Mothership, Fonobar, Warszawa
2 czerwca – Anthrax, Fabryka, Kraków
2 czerwca – Yes, Sala Kongresowa, Warszawa
3 czerwca – Condominium, Chmury, Warszawa
3, 4 czerwca – The Jolly Boys, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin / Stodoła, Warszawa
3, 4 czerwca – Together Pangea, Hydrozagadka, Warszawa / Pod Minogą, Poznań
4 czerwca – Tangerine Dream, Arena Ursynów, Warszawa
4 czerwca – Avenged Sevenfold, Atlas Arena, Łódź
4, 5 czerwca – Trust, Fabryka, Kraków / Eskulap, Poznań
5 czerwca – Linkin Park, Stadion Miejski, Wrocław
5 czerwca  – Hailu Mergia, Pardon, To Tu, Warszawa
5, 6, 7 czerwca – Jan Garbarek & the Hilliard Ensemble, Gdańsk / Warszawa / Wrocław
5-7 czerwca – Red Bull Music Academy Weekender, PKiN, W-wa (Danny Brown, Dam-Funk)
6-8 czerwca – LDZ Music Festival, Łódź (RSS B0YS, BNNT, 11)
7 czerwca – Venetian Snares, Fabryka, Kraków
9 czerwca – The National, St. Vincent, Park Sowińskiego, Warszawa
9 czerwca – The Brian Jonestown Massacre, Hydrozagadka, Warszawa
9 czerwca – Miss May I, Pod Minogą, Poznań
9-29 czerwca – Malta Festival, Poznań (Mighty Oaks, Matias Aguayo, Murcof)
10 czerwca – Jozef van Wissem, Pardon To Tu, Warszawa
10 czerwca – Nine Inch Nails, Spodek, Katowice
11 czerwca – Etran Finatawa, Pardon To Tu, Warszawa
11-12 czerwca – Impact Fest, Atlas Arena, Łódź (Black Sabbath, Aerosmith, The Treatment)
11, 12 czerwca –  Moon Coven, Monster Trucks, Pod Korbą, Katowice / Rude Boy, Bielsko-Biała
12 czerwca – Tori Amos, Sala Kongresowa, Warszawa
12 czerwca – Ballet School, Hydrozagadka, Warszawa
12-15 czerwca – Ethno Port, Poznań (Dhafer Youssef, Jambinai, Renata Rosa)
12, 13, 14 czerwca – Fanfare Ciocarlia, Wrocław / Poznań (Ethno Port) / Krotoszyn
13-14 czerwca – Monotype Fest, W-wa (Kevin Drumm, Rashad Becker, Helm, Max Loderbauer)
13-15 czerwca – Orange Warsaw Festival  (OutKast, Kings of Leon, QotSA, Pixies)
14, 15, 16 czerwca – Soulfly, Eskulap, Poznań / Alibi, Wrocław / B90, Gdańsk
17 czerwca – Karnivool, Proxima, Warszawa
18, 19 czerwca – Dropkick Murphys, Studio, Kraków / Stodoła, Warszawa
19 czerwca – Ed Kowalczyk, Progresja, Warszawa
19, 20, 21 czerwca – The Skys, Sokółka / Toruń / Morąg
(20 czerwca – Pozytywne Wibracje, Pepsi Arena, W-wa)
20-22 czerwca – Art of Improvisation, Agora, Wrocław (Matthew Shipp Trio)
21 czerwca – Gin Ga, Basen, Warszawa
21 czerwca – Wianki, Warszawa (Razorlight)
21 czerwca – Cudawianki, Gdańsk (Gentleman & The Evolution)
22 czerwca – 30 Seconds to Mars, Stadion Miejski, Rybnik
22 czerwca – Rich Robinson Band, Progresja, Warszawa
23 czerwca – Mette Rasmussen, Alan Silva, Stale Liavik Solberg, Pardon To Tu, Warszawa
23 czerwca – Charles Aznavour, Sala Kongresowa, Warszawa
24 czerwca – Iron Maiden, Slayer, Ghost, Inea Stadion, Poznań
24 czerwca – The Naked And Famous, Palladium, Warszawa
24-29 czerwca – Soundplay, Gdańsk (Christina Kubisch, Jana Winderen, John Grzinich)
25 czerwca – Ghost, Stodoła, Warszawa
25, 26 czerwca – Black Label Society, Stodoła, Warszawa / Eter, Wrocław
25-28 czerwca – Life Festival, Oświęcim (Eric Clapton, Soundgarden, Balkan Beat Box)
27 czerwca – Asaf Avidan, Park Sowińskiego, Warszawa
27-29 czerwca – Halfway Festival, Białystok (Lisa Hannigan, Keegan McInroe, Phosphorescent)
28 czerwca – Tom Jones, Sala Kongresowa, Warszawa
29 czerwca – Damon Albarn, Stara Gazownia, Poznań (Malta Festival)

lipiec

1 lipca – Gojira, Progresja, Warszawa
2 lipca – Phil Anselmo & the Illegals, Progresja, Warszawa
2-5 lipca – Open’er, Gdynia (The Black Keys, Faith No More, Pearl Jam, Haim, Lykke Li, Jack White)
3 lipca – Of Mice & Men, Pod Minogą, Poznań
4 lipca – Jacky Terrasson Trio, Studio im. W. Lutosławskiego, Warszawa (Jazz na Starówce)
5 lipca – Joey Calderazzo Trio, Rynek Starego Miasta, Warszawa (Jazz na Starówce)
4-5 lipca – Festiwal Legend Rocka, Dolina Charlotty (Bob Dylan, Jethro Tull, Fish)
4-5 lipca – Olsztyńskie Noce Bluesowe (Eugene Hideaway Bridges, Diunna Greenleaf)
4 lipca – Ignite, Alibi, Wrocław
4-17 lipca – Brave Festival, Wrocław (Divana Ensemble, Balega, Rupinder)
5, 6, 8 lipca – Daniel Higgs & Michael Zerang, Poznań / Bydgoszcz / Warszawa
7 lipca – Deap Vally, Lizard King, Kraków
7, 8 lipca – Kylesa, Progresja, Warszawa / B90, Gdańsk
8-13 lipca – Inne Brzmienia, Lublin (Goldfrapp, Asian Dub Foundation, Yegor Zabelov)
10-12 lipca – Suwałki Blues Festival, Suwałki (Vanilla Fudge, Ginger Baker)
10-13 lipca – Warsaw Summer Jazz Days (Gary Peacock, Jack De Johnette, Dave Holland)
10, 11, 12, 15, 16, 17 lipca – Uburen, Wrocław / Kraków / Bielsko-Biała / Warszawa / Łódź / Poznań
11 lipca – Sonisphere, Warszawa (Metallica, Alice In Chains, Kvelertak, Anthrax)
11-19 lipca – Ladies’ Jazz Festival, Gdynia (Banda Magda, Nikki Yanofsky, Monsieur Perine)
5 lipca – Reis Demuth Wiltgen Trio, Rynek Starego Miasta, Warszawa (Jazz na Starówce)
13 lipca – Talib Kweli, Palladium, Warszawa
14 lipca – Dream Theater, Arena, Gdynia
15 lipca – Julia Holter, Pl. Defilad, Warszawa
16 lipca – Emilíana Torrini, Basen, Warszawa
17, 19 lipca – Sun Ra Arkestra, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin / B90, Gdańsk
17-20 lipca – Castle Party, Bolków (Deine Lakaien, The Klinik, Sui Generis Umbra, She Past Away)
18-20 lipca – Jarocin (Anathema, Matisyahu, The Real McKenzies)
18-19 lipca – Days of Ceremony, Hydrozagadka, W-wa (Church of Misery,  Suma, Conan)
19-20 lipca – Tattoo Konwent, Gdańsk (Everlast, The Meteors, AXMusique)
22 lipca – Colin Stetson, Pardon, To Tu, Warszawa
23 lipca – Makoto Kawabata & Jean-Francois Pauvros, Pardon To Tu, W-wa
23-26 lipca – Globaltica, Gdynia (Family Atlantica, Fargana Qasimova, Emilia Amper)
25-26 lipca – Red Smoke Festival, Pleszew ( Sonic Mass, Snake Thursday)
26 lipca – Reggae nad Wartą, Gorzów Wlkp. (Ghetto Priest)
26 lipca – Jessie Ware, Sopot (Sopocka Zatoka Sztuki)
25-27 lipca – Audioriver, Płock (Little Dragon, Naughty Boy, DJ Koze, Booka Shade, Trentemøller)
27, 28, 29 lipca – Hugh Laurie, Aula UAM, Poznań (x2) / Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin
31 lipca – Off Festival – Before Party, Katowice (Earth, Dean Wareham, Dirty Beaches)
31 lipca – 2 sierpnia – Przystanek Woodstock, Kostrzyn n. Odrą (Manu Chao, Hatebreed)

sierpień

1 sierpnia – Lulu James, Sopot (Sopocka Zatoka Sztuki)
1-3 sierpnia –
Off Festival, Katowice (Glenn Branca, Neutral Milk Hotel, The Jesus and Mary Chain)
1-3 sierpnia – Molo Jazz Festival, Sopot (Bernard Maseli Trio, Peter Beets Trio)
2 sierpnia – Maria Pia de Vito / Huw Robert Warren, Warszawa  (Jazz na Starówce)
3, 4 sierpnia – The Atomic Bitchwax, Fonobar, Warszawa / Alive, Wrocław
9 sierpnia – Roy Hargrove Quintet, Rynek Starego Miasta, Warszawa (Jazz na Starówce)
11 sierpnia – Dave Hause, Pod Minogą, Poznań
12 sierpnia – iFestival, Torwar, Warszawa (Die Antwoord, Dub FX)
13 sierpnia – Machine Head, Progresja, Warszawa
14-17 sierpnia – Ostróda Reggae Festival (Dub Inc., The Skatalites, Zion Train, Dub Pistols)
15 sierpnia – Delilah, Sopot (Sopocka Zatoka Sztuki)
15-31 sierpnia – Chopin i Jego Europa, Warszawa (Dejan Lazić, Martha Argerich, Dang Thai Son)
16 sierpnia – Solidarity of Arts, Gdańsk (Esperanza Spalding, Milton Nascimento, Wayne Shorter)
16 sierpnia – Ofir Shwartz Trio, Rynek Starego Miasta, Warszawa (Jazz na Starówce)
17 sierpnia – Patti Smith, Park Sowińskiego, Warszawa
19 sierpnia – Justin Timberlake, PGE Arena, Gdańsk
19, 20 sierpnia – Fennesz, Pardon To Tu, Warszawa
21, 22 sierpnia – Tim “Ripper” Owens, Progresja, Warszawa / Centrum Kultury, Lublin
21-24 sierp. – Nowa Muzyka, Katowice (Mouse On Mars, Neneh Cherry, Kelis, Bilal, Gonjasufi)
21-24 sierpnia – Cieszanów (Arkona, Korpiklaani, Cree, Agnostic Front , Paddy And The Ratts)
23 sierpnia – Johannes Berauer, Rynek Starego Miasta, Warszawa (Jazz na Starówce)
28 sierpnia – Blackmore’s Night, Dom Muzyki i Tańca, Zabrze
28-30 sierpnia – Pannonica Folk Festival, Barcice (Boban & Marko Marković, Besh o Drom)
29 sierpnia – Susana Santos Silva & Torbjörn Zetterberg, Chmury, Warszawa
29, 30 sierpnia – The Cool Kids, Variete, Katowice / Cud nad Wisłą, Warszawa
30 sierpnia – Andrea Bocelli, Stadion Cracovii, Kraków
30 sierpnia – Goodfest, Dębica (BOKKA, Kamp!, Stara Rzeka, Kaliber 44, Brodka)
30 sierpnia – Tord Gustavsen Quartet, Rynek Starego Miasta, Warszawa (Jazz na Starówce)
30 sierpnia – Ino Rock, Inowrocław (IQ, Haken, Nino Katamadze & Inside)

wrzesień

4, 5 września – Naturally 7, Palladium, Warszawa / Blue Note, Poznań
4-6 września – Soundrive, Gdańsk (Austra, Islet, Unknown Mortal Orchestra, Baths, Samaris)
4-7 września – Artloop Festival, Sopot (Portishead, Skalpel)
5 września – Mika Vainio, Jan Jelinek, Thomas Köner, CN Kopernik, W-wa (Festiwal Przemiany)
7 września – Kid Ink, Palladium, Warszawa
12 września – Helmet, Fabryka, Kraków
12-14 – Open Source Art Festival, Sopot i Gdańsk (Forest Swords, Emptyset, Will Fail)
14-20 wrz. – Sacrum Profanum, Kraków (Kronos Quartet, Philip Glass, Laurie Anderson, Autechre)
16, 17, 19, 20, 21 września – Gus Gus, Warszawa / Kraków / Gdańsk / Poznań / Wrocław
17 września – This Will Destroy You, Hydrozagadka, Warszawa
18 września – Wovenhand, Firlej, Wrocław
19 września – Strefa, CSW, Warszawa (Shelley Parker, Giuseppe Ielasi, Dieb13, Christina Nemec)
20 września – Yob, Firlej, Wrocław
20 września – Jamiroquai, Stadion Narodowy, Warszawa (Verva Street Racing)
20 września – Yob, Firlej, Wrocław
21 września – Jesse Cook, Wrocław (Gitara+)
21, 22, 23, 24 wrzerześnia – I Am Giant, Poznań / Warszawa / Kraków / Wrocław
23 września –  James Blackshaw, Pardon To Tu, Warszawa
23, 24 ,25 września – Alestorm, Alibi, Wrocław / Fabryka, Kraków / Proxima, Warszawa
24-28 września – Skrzyżowanie Kultur, Warszawa (Hugh Masekela, Mahmoud Ahmed)
25-28 września – Festiwal Muzyki Filmowej, Kraków (Lisa Gerrard, Gustavo Santaolalla)
25 września – Jessie Ware, Basen, Warszawa
27 września – Jackson and His Computer Band, SebastiAn, Basen, W-wa (Warsaw Music Week)
27 września – In Flames, Studio, Kraków
30 września, 2, 3, 4, 5, paźdz. – Chris Botti, Gdynia / Wrocław / Zabrze / Warszawa / Poznań

październik

2-4 października – Najstarsze Pieśni Europy, Lublin
3 października – James Blunt, Torwar, Warszawa
3-4 października – FreeFormFestival, Warszawa (Moderat, Modesstep, Trentemøller, DJ Koze)
4 października – SOJA, Proxima Warszawa
4, 5 października – Erlend Øye, Studio, Kraków / Basen, Warszawa / Eskulap, Poznań
7 października – Fu Manchu, Proxima, Warszawa
8, 9 października – SOHN, Hipnoza, Katowice / SQ, Poznań
8, 9 października – Enter Shikari, Progresja, Warszawa / Kwadrat, Kraków
8-12 października – Sopot Jazz Festival (Trilok Gurtu, Jon Irabagon, Matthias Schubert)
9 października – Les Musiciens du Louvre-Grenoble, Marc Minkowski, Kraków (Opera Rara)
9 października – Dope D.O.D., Alibi, Wrocław
9 października – Demdike Stare, MCK, Bydgoszcz
9 października – Peter Evans Quintet, Pardon To Tu, Warszawa
9, 10 października – Animals As Leaders, TesseracT, Proxima, Warszawa / Fabryka, Kraków
9, 10, 11, 12 paźdz. – Staer, Poino, Warszawa / Bydgoszcz / Poznań / Wrocław
10-11 października – Rawa Blues, Katowice (Robert Randolph, The Blind Boys Of Alabama)
11 października – Ginger Baker’s Jazz Confusion, Chorzowskie Centrum Kultury, Chorzów
12 października – Donna Regina, Owoce i Warzywa, Łódź
12-19 października – Unsound, Kraków (Swans, The Bug, Nurse With Wound, Jenny Hval, Zs)
13 października – Lindsey Stirling, Torwar, Warszawa
13 października – Agnes Obel, Stodoła, Warszawa
13 października – Jozef Van Wissem, Pardon To Tu, Warszawa
14, 15 października – Kadavar, Liverpool, Wrocław / Hydrozagadka, Warszawa
14, 15, 16 października – Pendragon, Blue Note, Poznań / Kuźnia, Bydgoszcz / Rialto, Katowice
15 października – Marissa Nadler, Pardon To Tu, Warszawa
15 października – Tycho, Basen, Warszawa
15, 20 października – Parov Stelar, Teatr Łaźnia, Kraków / Torwar, Warszawa
17, 18 października – The Toy Dolls, Alibi, Wrocław / Proxima, Warszawa
7-18 paźdz. – Avant Art, Wrocław (Supersilent & John Paul Jones,  Peaches, Keiji Haino)
19 października – Be-Being (Korea Płd.), Teatr Rozmaitości, Warszawa (Radio Azja)
19-24 października – Richard Bona, Głogów / Kraków / Poznań / Szczecin / Gdynia / Bydgoszcz
20 października – The 1975, Palladium, Warszawa
21, 22, 23 października – Taylor McFerrin, Bytom / Wrocław / Poznań
22 października – FKA Twigs, Basen, Warszawa
23 października – David Moss, Laboratorium CSW, Warszawa
24 października – John Legend, Torwar, Warszawa
23-25 października – Nostalgia Festival, Poznań (Tigran Mansurian, Anja Lechner, Neo Quartet)
24-25 października – Soundedit, Łódź (John Cale, Laibach, Karl Bartos, Patrick Wolf)
26 października – Truckfighters, Hydrozagadka, Warszawa
27 października – Opeth, Progresja, Warszawa
28 października – Skillet, Stodoła, Warszawa
28, 29, 30, 31 października – Tricky, Warszawa / Gdańsk / Łódź / Katowice
30 października – Kylie Minogue, Atlas Arena, Łódź
30 października – Xiu Xiu, Kulturalna, Warszawa

listopad

2 listopada – OneRepublic, Torwar, Warszawa
2, 3 list. – Made To Break (Vandermark/Daisy/Kurzmann/Stadhouders), Pardon To Tu, W-wa
3 listopada – Lisa Stansfield, Torwar, Warszawa
4 listopada – Michael Buble, Kraków Arena
4 listopada – After The Burial, Proxima, Warszawa
4-6 listopada – Punkt Eklektik Session, Wrocław (Nils Petter Molvaer, Eklektik Ensemble)
4-16 list. – Jazz Jantar, Gdańsk (Matana Roberts, Colin Stetson, Robert Glasper, Rob Mazurek)
5 listopada – Elton John, Arena, Kraków
5 listopada –  Saint Vitus, Orange Goblin, Fabryka, Kraków
5, 6 listopada – Snarky Puppy, Eskulap, Poznań / Proxima, Warszawa
6 listopada – James Chance & Les Contortions, Pardon To Tu, Warszawa
6 listopada – Ray Wilson, Filharmonia Podkarpacka, Rzeszów
6-9 listopada – Wrocław Industrial Festival, Sala Gotycka (Lustmord, Borghesia, LPD)
7 listopada – Mighty Oaks, Proxima, Warszawa
7, 9, 10 listopada – Red Box, Blue Note, Poznań / Lulu, Szczecin / Rotunda, Kraków
8 listopada – Me’shell Ndegeocello, Palladium, Warszawa
8 listopada – NONONO, Basen, Warszawa
9 listopada – Rob Mazurek Pulsar Quartet, Pardon To Tu, Warszawa
11 listopada – Augustines, Hybrydy, Warszawa
11 listopada – Mykki Blanco, Basen, Warszawa
11 listopada – Marc Ribot Trio, Pardon To Tu, Warszawa
11, 12, 13 listopada – Triggerfinger, Pod Minogą, Poznań / Proxima, Warszawa / Fabryka, Kraków
11-15 list.opada – Jazzowa Jesień, Bielsko-Biała (Gary Burton, Bill Frisell, Tord Gustavsen)
12 listopada – Jack White, Stara Zajezdnia, Kraków
12 listopada – SBTRKT, Basen, Warszawa (Selector)
13 listopada – Fritz, Basen, Warszawa
13 listopada – Iva Bittová, Księżyc, Laboratorium CSW, Warszawa
13-23 listopada – Jazztopad, Wrocław (Mulatu Astatke, Wadada Leo Smith, Erik Friedlander)
14 listopada – Jealousy Part, SEC_, Laboratorium CSW, Warszawa
14 listopada – Fink, Stodoła, Warszawa
15 listopada – Saxon, Skid Row, Progresja, Warszawa
15 listopada – Stereo MC’s, Basen, Warszawa
15 listopada – Impericon Never Say Die!, Proxima, W-wa (Terror, Stick To Your Guns, Capsize)
16 listopada – Kaze Quartet, Pardon To Tu, Warszawa
16, 17 listopada –  Cannibal Corpse, Fabryka, Kraków, / Progresja, Warszawa
16, 17 listopada – Yiruma, Centrum Kongresowe ICE, Kraków / Sala Ziemi MTP, Poznań
17 listopada – Sólstafir, Proxima, Warszawa
17 listopada – Twin Atlantic, Hydrozagadka, Warszawa
17 listopada – Ogoya Nengo & Dodo Women Group, Pardon To Tu, Warszawa
17, 18 listopada – How To Dress Well, Hybrydy, Warszawa / Eskulap, Poznań
18 listopada – William Basinski, Pardon To Tu, Warszawa
19 listopada – Everlast, Fabryka, Kraków
19, 20 listopada – Peter Brötzmann, Steve Noble, Jason Adasiewicz Pardon To Tu, W-wa
19, 21 listopada – Morrissey, Stodoła, Warszawa / Łaźnia Nowa, Kraków
20 listopada – tUnE-yArDs, Katowice (Ars Cameralis)
20 listopada – Slash, Kraków Arena, Kraków
20 listopada – Glass Animals, Fabryka Trzciny, Warszawa
20, 21, 23 listopada – Morbid Angel, B90, Gdańsk / Progresja, Warszawa / Mega Club
22 listopada – Sage Francis, Firlej, Wrocław
22 listopada – Jose Cura, Dom Muzyki i Tańca, Zabrze
22 listopada – California Breed, Progresja, Warszawa
22, 23 listopada – Anvil, Liverpool, Wrocław / Klub u Bazyla, Poznań
22-30 listopada – Michiyo Yagi, Wacław Zimpel, Tamaya Honda, 6 miast
23 listopada – Shai Maestro Trio, Pardon To Tu, Warszawa
24 listopada – SOHN, Hybrydy, Warszawa
26 listopada – Sleep Party People, Basen, Warszawa
26, 27 listopada – Submotion Orchestra, Fabryka, Kraków / Warszawa, Basen
26, 27 października – Thomas Dybdah, Żak, Gdańsk / Skwer, Warszawa
27 listopada – Sakamoto Hiromichi, Teatr Rozmaitości, Warszawa (Radio Azja)
27 listopada – Freddy Cole, Impart, Wrocław
27, 28, 29 listopada – Eluveitie, Fabryka, Kraków / Progresja, Warszawa / Słowianin, Szczecin
28 listopada – Rival Sons, Proxima, Warszawa
28 listopada – Suicide Silence, Progresja, Warszawa
28 listopada – Zu, Firlej, Wrocław
29 listopada – Zen Lu, piwnica Centrum Kultury, Lublin
29 listopada – Beth Gibbons, Krzysztof Penderecki, Bryce Dessner, Teatr Wielki, W-wa

grudzień

1, 2, 3 grudnia – Swans, Eskulap, Poznań / B90, Gdańsk / Basen, Warszawa
1, 2, 4 grudnia – Gogol Bordello, B90, Gdańsk / Rotunda, Kraków/ Stodoła, Warszawa
3 grudnia – Seether, Progresja, Warszawa
4 grudnia – Against Me!, Proxima, Warszawa
4, 5 grudnia – Take 6, Teatr Rozrywki, Chorzów / Teatr Dramatyczny, Warszawa
5 grudnia – ZAZ, Progresja, Warszawa
5-6 grudnia – Polyphonia Festival, Warszawa (Zen Lu, TM404)
5-6 grudnia – SpaceFest, Klub Żak, Gdańsk (Silver Apples, The KVB, The Oscillation)
7 grudnia – Metal All Stars, Progresja, Warszawa
8 grudnia – Selah Sue, Proxima, Warszawa
8 grudnia – Dawanggang, Teatr Rozmaitości, Warszawa (Radio Azja)
8, 9, 10, 11 grudnia – Lamb, Eter, Wrocław / Fabryka, kraków / Basen, W-wa / B90, Gdańsk
11 grudnia – Europa Galante, Fabio Biondi, Kraków (Opera Rara)
12 grudnia – Joey Bada$$, Proxima, Warszawa
12-15 grudnia – Playback Play, Warszawa (Richard Youngs, Jean-Hervé Péron)
3 grudnia – Lenny Kravitz, Atlas Arena, Łódź
16 grudnia – Bryan Adams, Arena, Kraków
15, 16 grudnia – Vin Blanc / White Wine, Re, Kraków / Dwa Osiem, Warszawa
19, 20, 21 grudnia – Gregorian, ICE, Kraków / WCK, Wrocław / Sala Ziemi, Poznań
20 grudnia – Ghédalia Tazartès, Laboratorium CSW, Warszawa

Fine.

 




Dodaj komentarz