30 najlepszych płyt z Japonii

30 najlepszych płyt z Japonii

Dawno temu, kiedy zaczynałem interesować się muzyką japońską, przeszukiwałem sieć w nadziei na znalezienie listy najważniejszych płyt w historii tej sceny, od jakich roi się na Zachodzie. Ale trafiałem tylko na zestawienia, które przygotowali krytycy anglosascy. A chciałem poznać opinię ekspertów japońskich.

Dzisiaj sobie myślę, że ten brak, że ta chęć skonsultowania się z lokalsami, mogła dać zaczątek ideai bihajpa. Symboliczną więc jest dla mnie nasza dzisiejsza publikacja. Rezultat kilku miesięcy pracy, dziesiątek konsultacji, setek poprawek – ale w końcu jest.

Mamy nadzieję, że tylko pierwszy z serii tego rodzaju przewodników. I że Polska będzie jednym z następnych.

*

Dwa lata doświadczeń bihajpowych spróbuję streścić w 20 minutach podczas drugiej edycji IndieTalks. Czyli co-kwartalnego spotkania osób zaangażowanych czy choć zainteresowanych polską sceną muzyczną, którego celem jest wymiana doświadczeń, a przede wszystkim kontaktów – żebyśmy byli jak Islandia.

Co ciekawe/znamienne, inicjatywa integracji przyszła z imigracji.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 5 lipca w Pardon To Tu. We własnej pogadance spróbuję wymienić najważniejsze „odkrycia” okołobihajpowe: od muzycznych przez kulturowe po ludzkie. Licząc na to, że każdy znajdzie coś przydatnego dla siebie. A później z przyjemnością posłucham panelowej dyskusji o komunikowaniu siebie i – wymienię kontaktami.

Owari
Dodaj komentarz