Konkurs Polskich Krytyków Muzycznych

Konkurs Polskich Krytyków Muzycznych

Że zacytuję:

Do 25 lutego można zgłaszać teksty do organizowanego przez Fundację MEAKULTURA Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych „KROPKA”. Mogą być to zarówno artykuły opublikowane w prasie, jak również teksty zamieszczone na blogu.

Wybrany tekst należy przesłać na adres: kropka@fundacjameakultura.pl

Konkurs jest otwarty na wszystkie gatunki i style muzyczne. Interesują nas także różnorodne formy wypowiedzi – m.in. recenzje, eseje, felietony czy wpisy na blogu. Nadesłane prace zostaną ocenione przez jury w składzie: Daniel Cichy (przewodniczący jury), Joanna Grotkowska, Anna Chęćka-Gotkowicz, Weronika Grozdew-Kołacińska, Piotr Metz, Miłosz Bembinow, Mariusz Herma.

Nagrody (statuetki i dyplom) zostaną przyznane w trzech kategoriach:

1. Nagroda Główna za najlepszy tekst o muzyce opublikowany w roku 2014 – w tej kategorii przewidziane zostały trzy równorzędne nagrody.

2. Wyróżnienia:
– dla debiutanta, czyli osoby, która nie ukończyła studiów związanych z muzyką oraz nie działa zawodowo w sferze publicystycznej;
– dla blogera, czyli osoby, która prowadzi w Internecie blog w języku polskim o tematyce muzycznej.

3. Nagroda Specjalna za tekst o muzyce polskiej opublikowany poza granicami kraju.

W tym roku przewidziana jest także Nagroda Redaktora Naczelnego PWM.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 9 kwietnia, a uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 10 maja w siedzibie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, podczas Warszawskich Spotkań Muzycznych.

Szczegóły konkursu na stronie: fundacjameakultura.pl/kropka

Wydaje się, że mam w jury reprezentować blogosferę, blogosferę więc szczególnie zachęcam. Statuetka jak winyl bez gramofonu – niby na nic, a cieszy.

Fine.




Dodaj komentarz